Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Kullanımı, Yan Etkileri ve Yorumlar

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Kullanımı, Yan Etkileri ve Yorumlar

Son zamanlarda doğum kontrol ilaçlarıyla ilgili sorular çoğalmaya başlayınca Ertes72’ nin kullanıcı yorumlarını sizin için araştırmaya karar verdik. Pek çok kadının tercihi haline gelen Ertes72 doğum kontrol hapıdır. Gebelik oluşumunun engellenmesinde kullanılır ve hormon içeren bir ilaç olduğu için şiddetli kanama durumu yaşatabilir.

Ertes72 Nasıl Kullanılır

Korunmasız yaşanan ilişki sonrasında 3 gün (72 saat) içerisinde alınması durumunda istenmeyen gebeliklerin %84’ünü önlediği açıklanmıştır. Prospektüsünün okunmuş olması son derece önemlidir. Özellikle doktor ve eczacınızın tavsiyelerine uyarak alınması gerekir.
Korunmasız ilişkiye girdikten sonra ki ilk üç gün içerisinde tercihen ilk 12 saat içerisinde alınmalıdır. Bütün doğum kontrol haplarında olduğu gibi korunmasız ilişkiden ne kadar sonra alınırsa o kadar hızlı etkisini gösterdiği bilinmektedir.

Ertes72 Kullanıcı Yorumları

Çoğunlukla Ertes72’nin yorumlarına göz attığımız zaman olumlu geri dönüşler alındığını söyleyebiliriz. Henüz çok yeni bir doğum kontrol ilacı olduğu için yorum sayısının artması ile birlikte daha fazla olumlu yada olumsuz dönüşleri buradan sizinle paylaşacağız. İlaç hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden bize sorabilirsiniz.

Ertes72 Hangi Durumlarda Kullanılır

Hiçbir korunma yönteminden yararlanmaması, kondom yırtılması ve diğer korunma yöntemlerine başvurulmaması gibi durumlarda kullanılır. Çoğunlukla geri çekme yöntemi gibi yöntemlerde de faydalanılabilir. Ertes72 gebelikten korkulması durumunda ilk üç gün içerisinde tercihen 12 saati aşmaksızın hızlı bir şekilde alınmalıdır. Bu arada doktorunuza yada eczacınıza danışarak ilaç hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kullanmadan önce kesinlikle ve kesinlikle prospektüsünüzü okumanız gerektiğini tekrardan hatırlatalım.

Ertes72 Yan Etkileri Nelerdir

Mide bulantısı ve kasıklarda ağrılar meydana gelebilir.
Karnın alt kısmında şiddetli ağrıma yaşanabilir.
Yorgunluk hissi ve baş ağrısı yaşanabilir.
Hastalığa kapılmış hissi yaşatabilir.
Eğer hapı kullandıktan sonra yukarıda yazılan herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı danışmayı ihmal etmeyin.

Ertes72 Ne Kadar

İlacın fiyatı 28.02.2018 itibariyle 45,28 TL dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Isim dedi ki:

    Iliski den 2 saat sonra ertes 72 kullandim ve ilişki sonrasındaki 10. Günde kahverengi 2 gun suren ama ic camasirima gecmeyen akintim oldu bu ürünün yan etkilerindenmidir

BİR YORUM YAZ