5 Yaşındaki Kızım Sürekli Ağlıyor

Kendi başıma gelen bir sorun üzerinden gitmek istedim. Benimle aynı sorunu yaşayanlarınızın muhakkak olacağını düşünerek çok da detaya girmeden anlatmak istiyorum. Kızımız 5 yaşına girdiği ilk günleri saymazsak devamlı olarak mutsuz ruh hali içerisindeydi. Eşimin ve ben çalıştığımız için güvendiğimiz bir bakıcının kontrolünde kalan kızımız bu mutsuzluğu sonucunda birden fazla pedagogdan destek aldık.

Çoğunlukla pedagoglar için 5 yaşında bir kız çocuğunun terbiye edilmemesi gerektiği, huzurlu bir aile ortamında büyümesi gerektiği, eksiksiz gıdalar almasının ve çevrenin önemli olduğundan bahsediliyordu. Pedagogların çoğunlukla altını çizdiği konulara bende eşimde azami özeni göstermeye çalışıyorduk. Bir süre sonucunda bakıcının sert tavırları nedeniyle kızımın ilgisinin düştüğünü ve devamlı olarak üzgün bir ruh haline girdiğini keşfettik. Uzun  lafın kısası ne kadar kontrollü olmaya çalışsak onun üzülmemesi için elimizden geleni yapsak da şimdi pişmanlık duyduğumuz bir bakıcı vakası ile karşılaştığımızı ve aynı durumu yaşayan insanların birkez daha gözden geçirmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

5 Yaşında Çocuk Eğitimi

Tabi ki pedagogların kapısını aşındırdığımız bu günlerde çocuğun eğitimi hakkında oldukça detaylı bilgilere de sahip olmayı başardık. Öncelikle ilk 5 yaşın çocuk eğitimi için son derece önemli olduğunu ve aşırıya kaçan hareketlerden (ses tonu, televizyon izleme alışkanlığı, kullanılan kelimeler, beslenme alışkanlığı, diş fırçalama eğitimi, insanlarla konuşma) kaçınılması gerektiğini özellikle belirttiler. O sebepten çocukların yaşlara bağlı olarak eğitiminde bu konulara özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirtelim.

Elimden geldiğince kendi başımdan geçen olayı anlatmaya çalıştım. Benzer sorunlar yaşayanlar için bu durumların son derece olağan olduğunu biliyorum. Bizi yorumsuz bırakmayın herkese mutlu günler diliyoruz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*