Baş Ağrısının Göze Vurması

Bir süredir özellikle geceleri kendini gösteren baş ağrısı ile ilgili çok fazla yorum aldığımızı söyleyebiliriz. Baş ağrısının göze vurması küme tipi baş ağrısı olarak tanımlanmaktadır. Çoğunlukla kişiyi uykusundan uyandıracak ve tek bir noktada (ki bu daha çok göz çevresi olarak anlatılabilir) kendini gösterebilir.

Baş Ağrısının Gözün Arkasına Vurması

Ansızın kendini gösteren bu baş ağrısı göz çevresinde ve şakak bölümünde hissedilmektedir. Daha sonrasında birkaç saat kadar devam edebilir. Bu tarz baş ağrısından şakaklara kadar sancının devam ettiğini söylemek mümkün olmaktadır. Göz bölgesinde ağrı, burun akıntısı, göz yaşarması gibi etkileri de görülebilir.

Gözün Arkası Neden Ağrır

Bu konunun detaylı araştırılması için bir doktora başvurmanız şarttır. Kesinlikle ertelenmemesi gereken önemli bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. O sebepten öncelikle bir doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Bunların dışında alkol ve sigara kullanımı, aşırı stres, gün ışığında çok çalışmak gibi etmenlerin de gözün arkasının ağrımasını tetiklediğini söyleyebiliriz.

Baş ağrısının göze vurması durumunda ağrı günlüğü tutmanız sizin açınızdan son derece önemli olacaktır. Hangi zaman aralığında ne kadar başınızın ağrıdığını günlük mü yoksa gün aşırı mı olduğunu not almanız sizin faydanıza olacaktır. Bu sayede doktora daha net bilgiler vermek mümkün olmaktadır.

Göz ağrısının tedavisinin kolaylaşması için günlüğü düzenli olarak notlarla desteklemelisiniz. Aynı zamanda hep aynı noktada başlayıp başlamadığı, başlama zamanını ve ne kadar sürdüğünü de not alırsanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Göz Arkasında Oluşan Ağrı Tedavi

Web sitemizde bildiğiniz gibi tedaviler hakkında bilgi paylaşımı yapmıyoruz. Çoğunlukla bir sağlık kuruluşundan yardım almanız durumunda uygun tedavi hakkında size yardımcı olacaklarını söyleyebiliriz. Bu sayede göz arkasında oluşan ağrının daha net bir tanısı ve tedavisinin uygulanmaya başlanacağını da belirtebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*