Böbrek Kanseri Tedavisinde Kullanılan 5 Alternatif Yöntem

böbrek kanseri alternatif tedavi

Böbrek kanseri genellikle çok hafif belirtiler gösterir ve hastalar tamamen farklı bir şey için test edilirken teşhis edilir. Hastalık ne kadar erken teşhis edilirse, hızlı ve etkili iyileşme şansı o kadar artar. Böbrek kanseri tedavisine yardımcı olan doğal tedavi yöntemlerinden bazılarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kanser, onu duyan herkesin kulağında derinlemesine yankılanan bir kelimedir. Kimse, özellikle de vücutta belirtiler başladığında, olabileceğini düşünmek istemez. Ancak kilo vermeye başladığınızda, idrarınızda kırmızı ya da kahverengi renk değişikliği fark ettiğinizde, yorgunluk, ateş ve bel veya yanlarınızda ağrı hissederseniz, hemen bir doktora başvurmayı düşünmelisiniz. Kanser dernekleri, böbrek kanseri istatistiklerinin 1970’lerden bu yana her geçen gün arttığını söylüyor.

Böbrek Kanseri Neden Yaygınlaşıyor?

Renal hücreli karsinom olarak da bilinen böbrek kanserindeki yaygınlaşmanın, modern yaşam tarzı ile çok fazla ilgisi var. Çok miktarda alkol ve sigara kullanan, çok fazla kırmızı et yiyen ve fazla kilolu olan erkekler bu kanseri geliştirme riski altındadır. Böbrekleriniz suda çözünür toksinlerin, atık ürünlerin, asitlerin ve metabolitlerin vücuttan atılmasından sorumludur. Kalitesiz bir yaşam tarzı olan erkekler ve kadınlar, böbreklerini daha fazla toksin, asit ve oksidatif hasara maruz bırakır.

Böbrek Kanserinde Cerrahi ve İlaç Tedavisi

Böbrek kanseri tedavisi için çok etkili ve yüksek bir başarı oranına sahip tedavi yöntemleri mevcuttur. Cerrahi, çoğu zaman doktorların böbrek kanseri için önerdiği birincil tedavidir.

Böbreğin bir kısmı veya tüm böbrek etrafındaki lenf bezleriyle birlikte çıkarılır. Bu, böbrek tümörlerinin metastaz yapmasını ve vücudun diğer bölgelerine yayılmasını engellemeniz için en iyi şanstır. Böbreğin bir kısmının mı yoksa tüm böbreğin mi alındığı, tümörün nerede olduğuna, büyüklüğüne ve ne kadar yayıldığına bağlıdır.

Radyasyon ve böbrek tümör hücrelerinin dondurulması da olası tedavi seçenekleridir, ancak nadiren böbrek kanseri olan hastalar kemoterapi alırlar. Böbrek kanseri hücreleri, kemoterapiye karşı oldukça dirençlidir ve yapılan çalışmalar, kemoterapinin kullanılmasının, ameliyat yapıldıktan sonra hastalara nadiren fayda sağladığını göstermektedir.

Diğer kanser türleriyle karşılaştırıldığında, böbrek kanseri bağışıklık tedavilerine çok duyarlıdır. Böbrek kanseri tedavisinde kullanılan iki ilaç olan interferon ve interlökin, kanser hücrelerine ve metastazlara karşı bağışıklık savunması yapabiliyor. Ne yazık ki, böbrek kanserinin bu ilaçlara direnç geliştirmesi mümkündür.

Bağışıklık sistemi savunmasını iyileştirmenin en kolay ve en güvenli yollarından biri, bağışıklık aktivitesini arttırma çalışmalarında gösterilen besinleri ve bitkisel özleri kullanmaktır.

Böbrek Kanseri İçin 5 Alternatif Tedavi

Bağışıklık sisteminizi desteklemek, kanser türüne bakılmaksızın, çok önemli ve çok hayatidir.

Vücudunuz, yalnızca kanser hücrelerine değil aynı zamanda bulaşıcı patojenlere saldıran makrofajlar ve doğal öldürücü hücreler de dahil olmak üzere sayısız beyaz kan hücresi üretebilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirici tedavilerle vücudun kansere karşı direncini artırmak mümkündür. İşte böbrek kanseri için bazı doğal tedaviler:

  1. Kore Ginsengi

Bu bitkinin kökleri Geleneksel Çin Tıbbında binlerce yıldır sağlık ve uzun ömür için kullanılmıştır. Şimdi bilim adamları, Kore Ginseng’in kanserin önlenmesi ve muhtemelen tedavisi için büyük bir rolü olduğunu söylüyor. Koreli erkeklerle ilgili bir araştırma Kore Ginseng’i tüketmenin çoklu kanser riskini %40’a kadar azalttığını göstermiştir. En muhtemel etki şekli, Kore Ginsengi’nin bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Laboratuvar çalışmaları ayrıca Kore Ginseng’in böbrek tümörlerinin büyümesini doğrudan engellediğini de doğrulamıştır. Ginseng’deki bazı kimyasallar kan basıncını artırabilir, bu nedenle ilaç kullanıyorsanız bu bitkiye dikkat edin.

  1. Ekinezya

Dünya genelinde bağışıklık sistemini güçlendirmek için en yaygın kullanılan bitkilerden biridir. Soğuk algınlığı ve grip mikroplarından kaynaklanan viral enfeksiyonları tümünün, Ekinezya kökü özü ile tedavi edilebildiği klinik çalışmalarla gösterilmiştir. Ekinezya ayrıca böbrekleri kadmiyum dahil ağır metallerden temizlemeye yardımcı olur ve vücut üzerinde antienflamatuar etkisi vardır. Bazı kaynaklar Ekinezya’nın uzun süreli kullanılmaması gerektiğini belirtir, ancak bu doğru değildir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek için muhteşem bir bitkidir. Ekinezya genel olarak güvenli kabul edilir. Ancak papatya ailesindeki diğer bitkilere alerjiniz varsa, dikkatli olunmalıdır.

  1. Danshen

Danshen, böbrekler için popüler bir antioksidandır. Bilim adamları, Danshen’den bir antioksidanı izole etmiş ve böbrek kanseri hücreleri üzerindeki kanser karşıtı etkileri için oldukça derinlemesine çalışmışlardır. Tanshinon IIA olarak bilinen bu antioksidan, kanser hücrelerinin laboratuvar ve hayvan çalışmalarında kendiliğinden sonlanmasına neden oluyor. Danshen, digoksin ve warfarin gibi bazı kalp ilaçlarını etkileyebilir, bu nedenle ilaç kullanıyorsanız, bu bitkiyi kullanmadan önce doktorunuza danışın.

  1. Astragalus

Astragalus, doğal tedavi için bulabileceğiniz en iyi bitkilerden biridir. Bilimsel olarak onaylanmış ve binlerce yıldır kullanılan bir böbrek yenileyicidir. Uzun süreli almak için güvenli bir bitkidir ve “Astragalus 8” olarak adlandırılan kanser tedavisinde kullanılan ünlü bir bağışıklık güçlendirici ilaç takviyesinin formülünde kullanılır.

  1. D3 Vitamini

D vitamini eksikliği, böbrek kanseri gelişimi için risk faktörlerinden biri olarak bilinir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için D Vitamini gereklidir ve ne yazık ki yapılan çalışmalar özellikle yaşlılarda D vitamini eksikliğinin artışta olduğunu göstermektedir. D3 vitamini takviyelerinin yanı sıra, süt, somon, sardalya, balık yağı, morina karaciğeri yağı, yumurta ve mantarlardan elde edilir. Diüretik kullanıyorsanız, bu ilaçlara müdahale edebileceğinden D3 vitamini takviyesi almadan önce doktorunuza danışın. Son çalışmalar, D vitaminin en iyi etki için daima K Vitamini ile alınması gerektiğini göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*