Climen Doğum Kontrol Hapı

Toplamda içinde 21 adet draje hap olan ve ağız yolu alınan Climen tablet kadınların menopoz zamanlarında, yumurtalık yetmezliğinde, adet görme sorunlarında, kemik erimesi sorunlarında kullanılmaktadır. Doktor hastasını muayene edecek ve sonrasında reçete yazılması ile kullanılacak olan bu ilacı kişi kendi kendine alıp kullanım yapmamalıdır. Özellikle menopoz zamanlarında kadınların sık sık kullandıkları arasında olan bu hap genel anlamda hormon eksikliği için kullanılmaktadır. Hapın içeriğinde 11 adet beyaz renkli hap 10 adette pembe renkli hap bulunmaktadır. Her iki farklı renkte olan hapların içerikleri ve güçleri farklıdır ve dolayısı ile önerildiği şekilde kullanılmalıdır.

Climen nasıl kullanılır

Eğer halen regl olmaya devam ediyorsanız, regl olduktan 5 gün sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk 11 gün boyunca ilacın beyaz draje olan kısmını kullanıyor olacak ve sonrasında ise ara vermeden diğer 10 adet olan pembe ilaca geçiş yapıyor olacaksınız. İlaç tamamen bittikten sonra bir 7 gün ara verecek ve doktorunuz gerekli görürse kullanmanız için tekrarlıyor olacaktır. Bol su ile ve mümkün ise her gün aynı saate içilmesi önerilir.

Climen hapını kimler kullanamaz?

Climen hapını çocuklar ve yeni regl olmaya başlamış ergen grupları kullanamaz. Yaşlılar için ise herhangi bir bulgu yok. İlaç 65 yaşına kadar yapılan araştırmalar ile sunulmaktadır. Eğer bu yaşın daha üstünde iseniz doktorunuzu önerisi ile kullanım yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliğiniz var ise Climen kullanımı önerilmez

Climen içmeyi unuttum ne yapmalıyım?

Eğer ilacı 24 saattir içmeyi unuttu iseniz panik yapmadan hatırladığınız an ilacınızı almaya devam ediniz. Eğer daha fazla bir süredir içmeyi unuttu iseniz asla unuttuğunuz tableti bir arada almaya çalışmayınız. Diğerlerini unutarak yeni bir adet Climen içerek devam edebilirsiniz. Climen ilacını eğer birkaç günü üst üste almayı unutursanız o halde kişide düzensiz olarak bir kanama ortaya çıkabilir. Dolayısı ile daha fazla sonuç almak için düzenli olarak kullanım yapmayı unutmayınız.

Climen yan etkileri olur mu?

Özellikle en çok merak edilenlerden biri de Climen biden bırakmanın ya da bıraktıktan sonra ortaya çıkacak yan etkileri oluyor. Tedavileri siz sonlandırırsanız ya da doktorunuz artık sonlandırmak istiyorsa birtakım etiler görülebilir. Sıcak basması, sinirlilik, baş dönmeleri gibi yan etkiler bir süre görülüyor olacaktır.

Climen kullanmadan önce dikkat edilecekler?

Eğer emziriyorsanız Climen ilacını almayınız

Eğer henüz tanı konulamamış bir hastalığınız var ise kullanmayınız

Geçmiş ciddi hastalıklarınız var ise kullanmayınız

Aşırı Alerjik bir bünyeye sahip iseniz kullanmayınız

Meme kanseri ve diğer kanser şüpheleriniz ya da tedavi geçmişiniz var ise kullanmayınız.

Hamile iseniz kullanmayınız.

Climen hapına asla kendiniz karar verip kullanmıyor olacak ve doktorunuzun önerisi ile de kullandığınız hapı kendiniz bilinçsiz bir şekilde bırakmıyor olacaksınız.

Climen Fiyatı

09.08.2017 tarihli güncel fiyatı 11,88 TL dir.

7 yorum

  1. Merhaba doktor menepoz teşhisi koydu.climen verdi.1.kutu bitti ara vermeden 2.kutuya başlattı.1.kutunun bitiminde kanama olacak dedi.ama olmadı.7 gün ara mi vermem gerekiyordu bilmiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*