Diane 35 Kullanımı, Yan Etkileri, Yorumları

Diane 35 ağızdan alınan hap olarak tasarlanmıştır. Kadınlar için bir doğum kontrol hapı olarak kullanımı yapılmakta ve bununla beraber doktorlar gerek gördüğünde farklı rahatsızlıkların tedavisinde ede Diane 35 önerisi yapmaktadır. İçinde toplam 21 adet bulunan ve her gün sadece bir tane alınan bir drajedir. 21 gün boyunca hap alınır ve sonra 7 gün ara verilerek tekrar düzenli olarak kullanıma devam edilir.

Diane 35 cinsel yol ile bulaşan hastalıkları da engeller mi ?

Doğum kontrol hapları cinsel yollar ile bulaşan hastalıkları engellemez. Bu sebeple hastalık koruyucu hap olarak kullanmayınız. Cinsel hastalıklardan korunmanın en etkili yolu güvenli cinsel ilişki ve kondom kullanılarak yapılan ilişkilerdir.

Diane 35 nasıl kullanılıyor?

Diane 35 hemen hemen aynı saate almaya özen gösteriniz.21 gün boyunca ara vermeden kullanmaya devam ediyor olacaksınız. Kutuların üstünde yer alan takvimler sizlere yardımcı olacak ve daha düzenli bir şekilde kullanmanızı sağlıyor olacak. Kutunun içinde çıkan hapı çiğnemeden bol su ile içmelisiniz.

Diane 35 gerçekten koruyor mu?

Doğum kontrol hapı olan Diane 35 gerçekten koruyor mu sorusunun yanıtı sizde saklı. Düzenli olarak kullandığınız zaman yüzde 99,9 oranında bir koruma sunuluyor olacak. Yüzde 0,1 ihtimal ile hamile kalma riskiniz elbette olabilir. Eğer düzenli kullanır ve günler atlamazsanız sadece Diane 35 yeterli oluyor olacaktır.

Kanamam devam ediyor Diane 35 daha sonra mı kullanacağım?

Diane 35 21 gün kullanılacak ve regl tarihiniz ile 7 gün ara verilerek sonra yeniden başlanılıyor olacak. Sizler 7 gün aradan sonra regl olmaya hala devam ediyor olsanız dahi kullanmaya başlamalısınız.

Diane 35 hangi yaş aralıkları kullanabilir?

Regl olmaya başlamış ve gebe kalmak istemeyen herkes ve her yaş grubu kullanmaya devam edebilir.

Diane 35 almayı unuttum ne yapmam gerekiyor?

Eğer Diane 35 ilacını henüz 12 saat geciktirdiyseniz hemen ilacınızı kullanınız. Örneğin ertesi gün hapınızı kullanmayı unuttu iseniz hemen aklınıza geldiği ilk anda kullanmaya başlayınız. Eğer Diane 35 kullanmanın ilk aylarında iseniz hamile kalma riskiniz olabilirken, Diane 35 kullanma süresiniz uzamaya başladıkça bir günlük bir unutma sizi idare edebilir. Ebette hamile kalma şansınız olabilir ama bu oldukça düşük olacaktır.

Normal hasta iken Diane 35 kullanılır mı?

Normal hasta iken de Diane 35 kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer çok hasta iseniz doktorunuza danışabilirsiniz.

Hamile şüpheleri kullanımları

Eğer hamile olduğunuz hakkında şüpheleriniz var ise o halde Diane 35 kullanmayı bırakmalısınız. Test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilir ve sonrasında duruma göre ister devam edip isterseniz de bırakabilirsiniz.

Diane 35 yan etkileri

Yapılan araştırmalarda bazı Diane 35 kullanan kadınlarda depresyon belirtileri görülmektedir. Çok sık yaşanmıyor olsa da bu gibi bir durumda ilacı kullanmayı bırakınız ve hemen doktorunuz ile görüşünüz.

Bunun yanı sıra duymalarda ve koku almalarda sorunlar

Baş dönmeleri

Baş ağrıları

Sol koya yayılan göğüs ağrıları

Öksürükler

Uyuşma ve güçsüzlük

Karın ağrısı

Bacaklarda şişme

Cilt kızarık ve kabarıkları

Sizi rahatsız eden ciddi bir durumda doktorunuza hemen müracaat etmelisiniz.

Diane 35 kanamaları uzatır mı?

Halk dilinde doğum kontrol haplarının adet tarihini uzattığı düşünülmektedir. Diane 35 yapılan araştırmalar sonrasında kanamayı arttırdığı gibi varsayımlara ulaşamamıştır. Bazı kadınlarda ilk kullanım itibari ile görülme olsa bile zamanla düzene girdiği görülmüştür.

Diane 35 kimler kullanamaz? Diane 35 hangi durumlarda kullanılmaz

Gebe iseniz ya da şüpheniz var ise

Farklı bir doğum kontrol hapı daha kullanıyorsanız Diane 35 kullanılmaz.

Emzirenler Diane 35 kullanabilir mi?

Emziren kadınlar Diane 35 doğum kontrol hapı kullanamaz.

Yüksek tansiyon

Kalp hastası

Daha önceden kanser ya da şu an da bir kanser tedavi görüyorsanız

Daha önce geçirdiğiniz ciddi bir rahatsızlık var ise

Kısaca bu gibi durumlarda doktorunuza danışınız ve onayı ile kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Diane 35 hakkında yorumlar

Diane 35 hakkında yorumlar genellikle olumlu. Sizler de sitemizde yer alan Diane 35 yorumlarını okuyabilir ve kendi deneyimlerinizi de Diane 35 kullananlar olarak yorumlayabilirsiniz.

Diane 35 Fiyatı

İlacın 31.07.2017 tarihli güncel fiyatı 11,62 TL dir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*