En Hızlı Sakal Çıkarma Yöntemleri

Erkeklerin yüz yüzeyleri üzerisinde yaklaşık 15000 Adet kıl vardır. Bu kıllar günlük 38mm oranında uzamaktadır. Erkeklerde genellikle 17 yaşına kadar sakal çıkmaması normal olarak kabul edilir. Bazı kişiler için bu yaş seviyesi daha ileri seviyelerde kabul edilse bile genel olarak 20 yaşına kadar sakalı çıkmayan veya seyrek çıkan kişilerin başvurabileceği bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler için bir cilt uzmanı ile görüşerek profosyonel destek alabilirsiniz. Bunun dışında sakal çıkarma yöntemleri arasında birçok bitkisel çözüm bulunmaktadır. Gerekli araştırmaları yaptıktan ve alerjen hususlar konusunda dikkat ettikten sonra bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Doğal sakal çıkarma yöntemleri sakallarınıza kısa vadede değil süreç içerisinde faydalı olacaktır bu nedenle kullandığınız yöntemleri sürekli değiştirmemeli ve belli bir süre kullanmalısınız.

Sakal Nasıl Çıkar? Doğal Sakal Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

Sakal çıkarmak istiyorum diyen kişiler için kullanabileceği birçok bitkisel çözüm bulunmaktadır. En etkili sakal çıkarma yöntemleri ve en çok tercih edilen doğal sakal çıkarma yöntemleri şunlardır;

Sarımsak Kürü: Sarımsak sakal gürleştirici olarak değil sakal tüyleri çıkmamış kişiler için sakal çıkarma amacıyla kullanmalıdır. 3 Diş sarımsağı tuz ekleyerek biraz ezdikten sonra yüzünüzün sakal çıkmasını istediğiniz alanlarna sürünüz. Bu kürü suratınızda sarımsak kokusu azalana kadar tutup daha sonra ılık suyla yıkamalısınız.

Badem Yağı: Sakal çıkarma yöntemleri içerisinde badem yağı oldukça popülerdir. Badem yağı hem sakal çıkarma amacıyla hem sakal gürleştirmek için kullanılabilir. Badem yağını kıl yüzeylerine masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemi haftada 3 uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde ceviz yağı uygulamasını da yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Soğan: Soğan genellikle sakallarınız dökülüyorsa veya kıllarınız çok ince ise kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Soğanın en iç yüzeyini sakallarınıza masaj yaparak sürünüz. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

Sakal Çıkarma Yöntemi Jilet Vurmak Sakal Çıkarır Mı?

Halk arasında sakal çıkarmak için konuşulan en yaygın olan yöntem sakallara jilet vurmaktır. Jilet vurmak sakal çıkarır mı? Sorusu ise birçok tartışmayı beraberinde getiren bir sorudur. Genel olarak değerlendirildiğinde jilet vurmanın sakal çıkarmak için değil sakalları daha düzgün çıkarmak için kullanılması gereken bir yöntem olduğu anlaşılmaktadır.. Özellikle sakallarınız çıktıktan sonra çok ince ve düzensiz gözüküyorsa sakallarınızı jilet ile doğru şekilde alarak bunu düzeltebilirsiniz. Jileti bir sakal çıkarma yöntemi olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sakal çıkarmak ile ilgili en etkili yöntemleri bir cilt uzmanı yardımıyla profesyonel bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Son olarak benim de askere gitmeden önce sakallarım neredeyse yoktu. Askerde her gün traş olunca sakallarım çıkmaya başladı ve şu an gür bir sakalım var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*