Ertes 72 Kullananlar – Ne Kadar Etkili

Öncelikle şu konu başlığına değinmek isterim. Sizler için web sitemizde ertes 72 ve ella gibi pek çok farklı ilacın özellikleri ve kullanımı hakkında yazılar yazdık. Elimizden geldiğince prospektüsünde yer alan bilgiler hakkında yazmaya çalıştık. Bu tarz ilaçların kullanımı konusunda doktorunuza, sağlık kuruluşlarına yada eczacınıza danışmadan karar vermemeniz gerekmektedir. İnternette dolaşan bilgilerin büyük bir çoğunluğunda bilgilerin güvenliği ve kimler tarafından yazıldığını tespit etmek mümkün olmamaktadır. Sizler için ertes 72  kullananlar ve kullanım yöntemleri hakkında yazdığımız bu yazıda tek referansımız ilacın kendi prospektüsüdür. Burada amacımız doğru bilgiye ulaşmanızı sağlamaktır.

Ertes 72 Nedir – Nasıl Kullanılır

Prospektüsüne baktığımız zaman ilacın korunmasız cinsel ilişkiyi takip eden 3 gün içerisinde (yani 72 saat) kullanılması gereken bir acil doğum kontrol hapı olduğu yazmaktadır. Burada yer alan acil doğum kontrol hapı ibaresinin çok büyük bir önemi bulunmaktadır ki birazdan detaylıca neden önemli olduğunu yazacağız.

Ertes 72 Kullananlar ve Ne Zaman Kullanıldığı

Öncelikle bu ilacın her zaman kullanabileceğiniz bir doğum kontrol ilacı olmadığının altını çizelim. Yine de kullanıldığı zaman aralıklarına göz attığımızda hiçbir korunma yönteminin olmadığı cinsel ilişkilerde yada prezervatif yırtılması, doğum kontrol ilacının unutulması ve diğer seçeneklerin bir anda geçersizliğini kaybetmesi gibi durumlarda kullanıldığı unutulmamalıdır. Bu noktada şöyle bir hususa dikkatinizi çekmek isterim. Bize gelen yorumların büyük bir kısmında

  • Külotuma boşaldı hamile kalır mıyım?
  • İlişki esnasında prezervatif vardı hamile kalır mıyım?
  • Prezervatif yırtılmadı ama yine de korkuyorum.
  • Sürtünme esnasında boşaldı hamile kalır mıyım?

Benzeri yüzlerce farklı soru geliyor. Öncelikle bu soruların cevabını verebilmek pek mümkün olmamakla birlikte bu ilacın yalnızca korunmasız cinsel ilişki esnasında kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Çok aklınıza takılıyorsa doktorunuza yada eczacınıza danışarak kullanabilirsiniz. Biz sadece ilacın prospektüsünde yazan bilgileri burada yazmaya çalışıyoruz.

Neden Acil Doğum Kontrol Hapı

Yukarda yer alan bilgiler ışığında bu ilacı tabiri caizse hesapta olmayan birleşmeler sonucunda hamileliği engellemek amacıyla kullanmak gerekmektedir. Bu tarz ilaçların yoğun olarak alınmaması gerektiği için dikkat edilmesi gerekir.

Her ne kadar 72 saat içerisinde alınması gerektiğinin altı çizilse de ilk 12 saat içerisinde etkisini daha fazla gösterdiği bilinmektedir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*