Ertes 72 Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir

Gördüğünüz üzere ertes 72 hapının kullanımı ve diğer seçenekleri hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Daha önce ki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bu yazıların hazırlanmasında öncelikle başvurduğumuz tek kaynağımızın ilacın kendi prospektüsü olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Ertes 72 Nedir Ne Zaman Kullanılır

İlacın prospektüsünde belirtildiği üzere korunmasız cinsel ilişkiyi takip eden 3 gün içerisinde kullanıması gereken bir doğum kontrol ilacıdır. Burada önemli olan süredir! Her ne kadar 3 günlük yani 72 saatlik bir süreden bahsediliyor olsa da ilacın ilk 12 saat içerisinde kullanılmasının daha etkili olduğu bilinmektedir.

Ertes 72 Nasıl İçilir

Tableti çiğnememek gerekmektedir. Biran önce (mümkünse ilk 12 saat içerisinde) bütün olarak su ile yutunuz. İlacı kullanmadan önce prospektüsünü okumayı unutmamanız gerekmektedir. Aynı şekilde ilacın prospektüsüne göz atarak ilacın etkisini göstermesine engel olan ilaçlardan bir tanesini kullanmanız durumunda da bir doktordan destek almanız gerekebilir.

Tableti aldıktan sonraki üç saat içerisinde kusma durumu olursa tekrardan almak gerekmektedir. Bu duruma özellikle dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz.

Ertes 72 Yan Etkileri Nelerdir

İlacın prospektüsü içerisinde yan etkileri çok yaygın, yaygın ve nadir benzeri sınıflara ayrılmaktadır. Kullanmadan önce bunları detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederim. Bunun dışında çok yaygın ve yaygın olan yan etkilerine değinecek olursak:

Hasta hissetme, karın ağrısı, yorgunluk ve baş ağrısı düzensiz kanama gibi bazı yan etkileri görülmektedir. Daha detaylı yan etkilerine göz atmak için dilerseniz prospektüsünü okuyabilirsiniz. Aynı şekilde hekiminize ve/veya bir sağlık kuruluşuna başvurarak daha detaylı bilgi sahibi olmanız da mümkün olmaktadır.

Elimizden geldiğince bu ürün hakkında detaylı bilgilendirme yapmaya çalıştık. Gözümüzden kaçan yada cevaplandırmayı unuttuğumuz bir konu başlığı olursa yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Herkese mutlu günler diliyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*