Ertesi Gün Hapı İsimleri Ve Fiyatları 2018

Son zamanlarda farklı internet sitelerinde garip tanımlamalarını gördüğümüz ertesi gün hapları korunmasız cinsel ilişkinin hemen sonrasında kullanılmaktadır. Günümüzde korunmasız cinsel ilişkiye karşı en çok ertesi gün hapı kullanılmaktadır. Bu da haliyle farklı hapların ortaya çıkmasına neden olur. Her ne kadar hapların isimleri farklı olsa da aynı prensipler ile sizi korumaktadır.

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Korunmasız cinsel ilişkiyi takip eden 72 saat içerisinde alınması gereken bir ertesi gün hapıdır. Çok sık tercih edilmekte ve doktorlar tarafından sadece acil durumlarda alınması gerektiği belirtilmektedir. Ertes 72 gün hapı hormon içerikli bir haptır. O sebepten acil olmadığı müddetçe kullanılmaması gerekmektedir. Kullanmadan önce mümkünse doktorunuzdan yada eczacınızdan bilgi almanız gerekmektedir.

Ertes 72 ertesi gün hapını kullanarak korunmasız ilişki sonucunda gebelikten korunmak mümkün olmaktadır. Yapılan araştırmalar ertes 72’nin kullananların neredeyse %90’ına yakın bir başarıyla gebeliği önlediğini gözler önüne sermiştir.

Fiyatı 45,28 TL

Ella Tablet Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertesi gün hapları arasında en sık kullanılan ikinci ürün olan Ella tablet daha önce çok sık kullanılan norlevo tabletin yerine üretimine başlanan bir ilaçtır. Ertes 72’de olduğu gibi gebeliği önleme konusunda oldukça yüksek başarıya sahip bir ilaç olduğunu söylemek mümkündür. Bütün doğum kontrol haplarında olduğu gibi hormon içeriğine sahip olduğu için yoğun olarak tüketmekten uzak durmak gerekmektedir.

Sadece korunmasız cinsel ilişki sonrasında 120 saat içerisinde alınması gerekmektedir. Kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz.

Fiyatı 66.53 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*