Hindistan Cevizi Yağının Bilinmeyen Faydaları

Bizim alışık olduğumuz yağ formundan biraz farklı olan, hoş kokulu güzel renkli ve bol faydalı bir yağ olan Hindistan cevizi faydaları hakkında detaylı bilgilendirmeye yer vereceğiz. Hindistan cevizi Alzheimer başta olmak üzere pek çok rahatsızlıkla birlikte adı anılan laurik asitte ihtiva eden son derece şifalı bir yağ olmasına rağmen biz daha çok kozmetik faydaları ile onu tanıyoruz. Cilde ve saça faydaları ilk sırada yer alıyor…

Hindistan Cevizi Cilde Faydaları

Ciltte bulunan çatlakların giderilmesinde Hindistan cevizinden rahatlıkla faydalanılabilmektedir. Ciltte oluşan lekeleri de kolaylıkla ortadan kaldırır. Ülkemizde çok fazla bilinmiyor olsa da özellikle bol bulunduğu ülkelerde doğum sonrası çatlaklarda ve cilt lekelerinde doğal Hindistan cevizi yağından bol miktarda yararlanılır. Aynı zamanda topuk nasırlarının yumuşatılması ve topukların devamlı yumuşak kalması için de Hindistan cevizi yağından destek alınabilir.

Dudaklara Faydası

Bilinmeyen bir diğer faydası da dudakları yumuşatmasıdır. Solgun ve çatlamış dudaklarınıza doğal ve etkili bir yardımcı arıyorsanız yatmadan önce dudaklarınıza az miktarda Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Özellikle kış aylarında çabuk solan, çatlayan dudaklarınız için bulunmaz bir yardımcı olacaktır. Her şey bir yana dudak kremleri gibi içeriğinde yabancı madde bulunmadığı için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Göz altı torbalarından ve göz altında oluşan morluklardan da sözüm ona bu iş için üretilen pek çok krem ve roll on gibi ürünlerden çok daha etkili faydaları bulunmaktadır. Göz altınızda meydana gelen torbaları rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları

Haftada birkaç kez uygulanabilecek bir saç bakım ürünüdür! Evet yanlış duymadınız kuru ve yıpranmış saçlarınızı bir saç kremi gibi beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için az miktarda Hindistan cevizi yağını parmağınızın ucuyla alın ve kuru ve temiz saçınıza yedirin (dipten uca) bu şekilde otuz dakika kadar saçınızda kalmasını sağlayın ve daha sonra şampuan ile durulayın. Etkilerini ikinci veya üçüncü seferden sonra göreceksiniz.

Saça sağladığı yararları Hindistan Cevizinin faydalarını yazarken de sıklıkla belirtmiştik. Özellikle saça etkileri bir yana içeriğinde bulundurduğu vitaminler ile Hindistan cevizini (yağını değil meyvesini!) taze olarak tükettiğinizde de hem cilde hem saça hem de saç derisine oldukça önemli etkileri bulunmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

Yüz bölgesinde yer alan ince çatlakların giderilmesinde az miktarda uygulayarak kullanabilirsiniz. Ülkemizde çok fazla bilinmese de yabancı forum sitelerinde yaptığım araştırmalara göre sivilce sonrası oluşan çatlakların geçirilmesinde düzenli olarak Hindistan cevizi yağı kullanımının da büyük

Hindistan Cevizi Yağı İle Zayıflama

Tam olarak basit internet bilgisi dışında bu konu hakkında detaylı bir içeriğe denk gelmedim. Genellikle internet üzerinde yer alan bilgilerde Hindistan cevizinin zayıflattığından bahsedilmiş ama nasıl zayıflattığı hakkında bir bilgi yer almamış. Haliyle bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptığım zaman nasıl zayıflattığını ve hangi şekilde tüketilmesi gerektiğini de buraya ekleyeceğim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*