İlişki Sonrası Doğum Kontrol Hapı İsimleri

Son zamanlarda yorumlarda çok sık denk geldiğimiz bir konu olduğu için detaylı bir şekilde yazmaya karar verdik. İlişki sonrası hapı neye denir, nasıl kullanmak gerekir? Gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

İlişki Sonrası Hapı

İlişki sonrası hapı korunmadan cinsel ilişkiye girildiğinde gebeliği önlemek için kullanılan bir ilaçtır. Piyasada farklı markaların farklı isimlerinde ilişki sonrası hapları bulunduğu için bu hapların kullanım süreleri 72 saat ile 120 saat arasında değişmektedir. İlişki sonrası hapı korunmadan cinsel ilişkiye girdiğini süreyi takip eden zaman içinde ne kadar çabuk tüketilirse o kadar hızlı koruma sağlayacaktır.

İlişki Sonrası Doğum Kontrol Hapı

Piyasada en çok kullanılan ilişki sonrası (ertesi gün hapı) markaları:

  • Ella tablet
  • Ertes 72

Eczacınıza giderek yukardaki ilaçların isimlerini verip ilişki sonrası hapı satın satın alabilirsiniz. Hapların nasıl kullanılacağını ve yan etkileri hakkında da bilgi sahibi olmanız mümkün olmaktadır. İlişki sonrası hapların isimleri çoğunlukla ertesi gün hapı olarak bilinmektedir. Aynı şekilde eczacınıza ertesi gün hapı almak istediğinizi söylerseniz yukarda yazan markalardan bir tanesini verecektir.

Ertesi gün hapları kullanımı ve tüm soru ve sorunlarınızı buradan bize yazabilirsiniz.

İlişki Sonrası Hapı Fiyatı

Ella Tablet fiyatı: 66,53 TL

Ertes 72 fiyatı: 45,28 TL

İlişki sonrası hapları hakkında kafanızda bir soru işareti olursa yorum bölümünden yazmanız yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*