Kafada Çıkan Sivilceyi Nasıl Geçiririm ?

Sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde çıkar bunun nedeni ise vücudun çok fazla yağ depolaması sonucunda sivilce oluşumu gözlemlenir. Sivilceler insanların baş düşmanı haline gelmiştir. insanların korkulu rüyası olmuştur Son zamanlarda insanların aklında olan kafa derisinde sivilce neden çıkar? sorusuna uzmanlar en çok vücudun yağ depolaması sonucu oluştuğunu gözlemlemişler. Yağ insanlara çok zarar vermektedir başta sivilce oluşturması gibi birçok problemlere yol açar. Sivilceler eskiden beri insanların baş sorunları haline gelmiştir. Kafada çıkan sivilceler pek fazla görünmese de enfeksiyon, yağ gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Sivilce çıktıktan sonra kesinlikle oynanılmaması lazım sivilcenin oynanması ve zarar görmesi sonucunda kafanızın birçok yerinde sivilce çıkar ve iyileşme süreci oldukça uzun sürer bu yüzden kafanızla oynanılmaması lazım ve hijyen konusunda oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not: Bu içerik bilgilendirme amaçlı olarak yazılmıştır. Herhangi bir tedavi veya reçete içermemektedir. Cilt sorunlarınız için mutlaka cildiye doktoruna başvurmanız gerekmektedir.

Saç derisinde sivilce nasıl geçer ?

Uzmanlar antibakteriyel şampuanları kullanılması önerilmekte bu şampuan sayesinde kafanızda oluşan sivilcelerden kurtulabilirsiniz

Antibiyotik içeren krem kullanılması sivilceleri kısa sürede yok edecektir. Fucicort, fucidin gibi kremleri doktor gözetiminde kullanabilirsiniz.

Kesinlikle sac kremi ve saç şekillendirici gibi ürünler kullanılmaması lazım bu ürünler sac derinizde sivilce oluşumunu tetikliyor ve derinin hava almamasını sağlıyor bu yüzden gözenekler tıkanıyor sivilce oluşuyor uzmanlar bu tür zararlı ürünleri kullanılmasını önermiyor.

Aynı zamanda kepek şampuanları kullanmak derideki sivilceye nedene olan ölü hücreleri tamamen temizleyerek sivilce oluşumunu tamamen engellemektedir. Birçok kişi tarafından oldukça çok önerilmektedir.

Uzmanlar özellikle yazın saç uzatmayı kesinlikle önermemektedir. Bunun nedeni ise uzun saç derinin hava almasını engelliyor bu yüzden sivilce oluşuyor. Aynı zamanda kepek oluşumu da tetiklemektedir bu yüzden saçı kısa tutun.

Tuzlu su

Doktorlar sivilce için tuzlu su kullanılmasını önermektedir. Tuzlu su sivilceye neden olan bütün ölü hücreleri temizleyerek sac derinizi oldukça güzel ve temiz yapacaktır. Aynı zamanda kepek sorunu olanlar içinde etkili olan tuzlu su hem sizi sivilceden hemde kepekten kısa sürede kurtaracaktır.

Limon suyu

Limon suyu oluşan sivilceler için oldukça etkilidir. Birçok kullanıcı tarafından övgüyle bahsedilen limon suyu günlük kullanımda sivilcelerden kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*