Leverette Doğum Kontrol Hapı

Bir doğum kontrol hapı olan Leverette içinde 21 adet draje hap olarak satışa çıkmaktadır. 21 gün boyunca kullanacağınız ve sonrasında 7 gün ara vereceğiniz bu doğum kontrol hapını sadece doktorunuzun önerisi ile kullanmayı unutmayınız.

Nasıl kullanılıyor?

Eğer bir doğum kontrol hapını bırakıp Leverette markasına geçiyorsanız ya da ilk defa ilaç alacaksanız hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Regl olmanız ile ara verecek ve 7 gün sonra tekrar devam ediyor olacaksınız. Bol su ile her gün aynı saatlerde içmeye özen gösteriniz.

Almayı unuttum hamile kalır mıyım?

Leverette uzun süreli kullanımlarda unutulan bir günü telafi edebiliyor ama henüz çok yeni kullanmaya başladıysanız ve ilacı alma süresiniz 12 saat geçti ise o halde yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladığını bilmelisiniz. 12 saat geçti ise hemen hapınızı alarak devam edebilir ama daha fazla bir zaman sonra almaya başladı iseniz o halde sizi yüzde yüz korumadığını bilmelisiniz.

Yan etkileri

Leverette her doğum kontrol hapı yan etkilerinde görülen durumları ortaya koyuyor. Baş ağrıları, mide bulantıları, şişkinlik hissi, adet döngüsü uzaması, hassas gözlerde hassasiyet gibi yan etkiler görüşmektedir. Bunların yanı sıra farklı yan etkiler ya da sizi zorlayacak durumlar olursa hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışınız. Doktorunuz gerekirse ilacınızı değiştiriyor olacaktır.

Baş ağrısı yapar mı?

Leverette bağ ağrısı yapar mı sorusu kullanıcılara en çok yöneltilen sorulardan biri. Özellikle migren rahatsızlıkları olanlar çok daha dikkatli yaklaşıyor. Migren hastalarının bazıları ağrılarını tetiklediğini söylüyor olsa da kullananların sayısı iç az değil.

Kullanıcı yorumları

Doğum kontrol hapı kullanıcı yorumlarını okuyabilir bilgi alabilirsiniz ama asla onlar ile kendinizi sınırlayıp kullanıp ya da kullanmama kararını kendinize bırakmayınız. Bu konuda mutlaka doktorunuzdan yardım almayı ihmal etmeyiniz. Leverette kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi edinebilir ama her zaman doktorunuzun sözünden çıkmadan kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*