Miranova Doğum Kontrol Hapı

Miranova 21 adetten oluşan bir doğum kontrol hapı olarak istenmeyen gebelikler için kullanılıyor. Kişinin aktif bir cinsel hayatı var ise ve daha kalıcı bir doğum kontrol yöntemi arıyorsa doktorunuz size Miranova markasını önerebilir. Bu gibi ilaçlar kesinlikle doktorunuz tarafından önerilmesi ile kullanılmalıdır. Aksi halde yan etkileri var olan hastalıklarınız ile çakışabilir ve sizlere rahatsızlık hissettirebilir. Herhangi bir beklenmeyen yan etkilerde ise hemen doktorunuza başvurmalı ve ilacı kullanmayı hemen bırakmalısınız.

Miranova kimler kullanamaz?

Hamileler

Emzirenler

Kanser tedavisi görenler

Akciğer tedavisi olanlar

Böbrek yetmezliği olanlar

Hassas alerjiye sahip olan insanlar

Teşhisi konulmayan ciddi hastalıklar

Bu gibi durumlarda da mutlaka doktorunuza danışmalısınız ve size önermeden kullanım yapmamalısınız.

Nasıl kullanılıyor?

Miranova diğer tüm doğum kontrol hapları gibidir. Hali hazırda bir marka kullanıyorsanız ve Miranova markasına geçiş yapmak istiyorsanız ara vermeden geçiş yapabilirsiniz. 21 gün kullanılacak ve 7 gün regl döneminde ara veriyor olacaksınız. Bol su ile her gün aynı zamanda tüketmeniz daha doğru olacaktır.

İçmeyi unuttum?

Miranova içmeyi unuttum sözüne sık sık rastlıyoruz. Her gün düzenli olarak bir hapı almak sizi yorabilir ama bu erteleme yapmamanız gereken bir ilaçtır. Dolayısı ile almadığınız zaman ilaç etkisini daha düşük oranlar ile gösteriyor olacak. Bir gün gibi hafif unutkanlıklarda sorun yaşatmıyor olsa da daha uzun süreli unutkanlıklarda hamile kalma riskini oldukça artıyor diyebiliriz.

Regl süresini uzatır mı?

Doğum kontrol hapı kanamayı arttırıyor mu soruları çok geliyor çünkü genellikle halk arasında oldukça yaygın bir görüş olarak yer alıyor. Miranova kanamayı bir ya da iki gün bir artış göstererek devam edebilir ama bu dediğimiz durumda yine kişiden kişiye göre değişiyor olacaktır.

Kullanıcı yorumları

Miranova doğum kontrol hapı kullananlar genellikle memnun sonuçlardan bahsediyor. Herkese göre değişen yan etkileri elbette görülebilir. Bunlar sizi bağlamamalı. Kimine göre v kilo yapıyor, kimine göre Miranova kilo yapmıyor. Bu sebeple sizlerde doktorunuz önerdikten sonra kullanım yaparak kendi fikirlerinize varabilirsiniz. Memnun kalmama durumunda doktorunuz ile görüşerek değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kaç Para

28.08.2017 tarihli son fiyat bilgisi 24,51 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*