Özel Bölgemden Koku Geliyor

Özel Bölgemden Koku Geliyor

Kadınların hemen hemen çoğunun karşılaştığı, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Vajinada meydana gelen kokunun birçok sebebi vardır. Bakteri gelişimi sonucu koku oluşumu, cinsel yolla ortaya çıkan hastalıklar, enfeksiyonlar bu nedenlerden sadece bir kaçıdır. Kaşıntı ya da kızarıklıkla ortaya çıkan özel bölge kokusu oldukça rahatsız edici ve utandırıcı hissettirebilir. Peki, vajina kokusu nasıl giderilir? Genital bölge kokusundan kurtulmanın basit yöntemleri aşağıdaki gibidir:

1- Bol su:  Vajinada oluşan rahatsız edici  kokuyla başa çıkmanın en iyi yollarından biri bolca su tüketimidir. Bol su tüketiminin yanında kadınlar özellikle kafeinli ve fazla şekerli içeceklerden uzak durmalıdır.

2-Çemen otu: Periyodik olarak tüketildiği zaman hem adet sancısına hem de kokunun azalmasında oldukça faydalı bir bitkidir. Özel bölge kokusundan rahatsızlık duyan bayanlar, çemen otunu bir bardak suya yaklaşık olarak bir çay kaşığı koyup, aç karınla ve yatmadan önce günde iki defa içmelidir.

3-Yoğurt: Tercih edilen diğer bir yöntem ise yoğurttur. PH seviyesini düzenleyip, vajina kokusunun azalıp, ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Kokunun ortadan kalkmasını isteyen bayanlar günlük yaklaşık olarak iki bardak, şekersiz yoğurt tüketmelidir.

4-Beyaz sirke: Farklı bir yöntem olarak beyaz sirke ile vajinal bölgenin durulanması önerilir.

5-Sarımsak: Sarımsak genital enfeksiyonlar için bire bir etkili bir yöntemdir. Sarımsağın yapısında bulunan bileşikler sayesinde vücuttaki bakterilerden kurtulmuş olup, genital bölge kokusundan da kurtulmuş olursunuz. Ayrıca yemek ve salatalarda sarımsak kullanımı oldukça faydalıdır.

6-Elma sirkesi: Cinsel bölge kokusundan kurtulmak için kullanılan bir diğer farklı yöntem ise elma sirkesidir. Elma sirkesi ile banyo yapılması sonucunda vajinal yollarda oluşan bakteriyel enfeksiyonlarda ve koku oluşumunda bir azalma meydana gelecektir.

Bu yöntemleri deneyerek vajina kokusunu en aza indirerek rahatsız edici kokudan kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ