Özel Bölgemden Koku Geliyor

Kadınların hemen hemen çoğunun karşılaştığı, oldukça rahatsız edici bir durumdur. Vajinada meydana gelen kokunun birçok sebebi vardır. Bakteri gelişimi sonucu koku oluşumu, cinsel yolla ortaya çıkan hastalıklar, enfeksiyonlar bu nedenlerden sadece bir kaçıdır. Kaşıntı ya da kızarıklıkla ortaya çıkan özel bölge kokusu oldukça rahatsız edici ve utandırıcı hissettirebilir. Peki, vajina kokusu nasıl giderilir? Genital bölge kokusundan kurtulmanın basit yöntemleri aşağıdaki gibidir:

Not: Bu içerik bilgilendirme amaçlı olarak yazılmıştır. Herhangi bir tedavi veya reçete içermemektedir. Cinsel hastalıklarınız için mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Özel Bölgeden Koku Geliyorsa Ne Yapmalı

Öncelikle aşağıda yer alan adımları düzgün bir şekilde takip etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır:

Bol Su Tüketmek

Vajinada oluşan rahatsız edici  kokuyla başa çıkmanın en iyi yollarından biri bolca su tüketimidir. Bol su tüketiminin yanında kadınlar özellikle kafeinli ve fazla şekerli içeceklerden uzak durmalıdır.

Çemen Otu Tüketimi

Periyodik olarak tüketildiği zaman hem adet sancısına hem de kokunun azalmasında oldukça faydalı bir bitkidir. Özel bölge kokusundan rahatsızlık duyan bayanlar, çemen otunu bir bardak suya yaklaşık olarak bir çay kaşığı koyup, aç karınla ve yatmadan önce günde iki defa içmelidir.

Yoğurt Yemek

Tercih edilen diğer bir yöntem ise yoğurttur. PH seviyesini düzenleyip, vajina kokusunun azalıp, ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Kokunun ortadan kalkmasını isteyen bayanlar günlük yaklaşık olarak iki bardak, şekersiz yoğurt tüketmelidir.

Beyaz Sirke İçmek

Farklı bir yöntem olarak beyaz sirke ile vajinal bölgenin durulanması önerilir.

Sarımsak

Sarımsak genital enfeksiyonlar için bire bir etkili bir yöntemdir. Sarımsağın yapısında bulunan bileşikler sayesinde vücuttaki bakterilerden kurtulmuş olup, genital bölge kokusundan da kurtulmuş olursunuz. Ayrıca yemek ve salatalarda sarımsak kullanımı oldukça faydalıdır.

Elma Sirkesi

Cinsel bölge kokusundan kurtulmak için kullanılan bir diğer farklı yöntem ise elma sirkesidir. Elma sirkesi ile banyo yapılması sonucunda vajinal yollarda oluşan bakteriyel enfeksiyonlarda ve koku oluşumunda bir azalma meydana gelecektir.

Bu yöntemleri deneyerek vajina kokusunu en aza indirerek rahatsız edici kokudan kurtulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*