Qlairista Doğum Kontrol Hapı

Qlairista içerik olarak 2 adet hormon içermeyen ve 26 adette hormon içeren tabletten oluşmaktadır. Qlarista ne için kullanılır diye baktığımızda ise bir doğum kontrol yöntemi olarak piyasada yer aldığını görmekteyiz. Qlarista doğum kontrol hapı olarak doktorlar tarafından hastalarına sunulmakta ve istenmeyen gebeliklerin önüne geçilmektedir.

Hormon içeren tabletler içermeyen tabletler renk farklılığı ile birbirinden ayrılmıştır. Hormon içermeyen tablet beyaz diğerleri ise renkli olarak yer alıyor. Ağız yolu ile kullanılan ilacı her gün ortalama olarak aynı saate içmeniz çok daha etkili olmasını sağlamış olacaktır.

Qlairista nasıl kullanılır

Doğru ve düzenli kullandığınız zaman Qlarista koruma oranı yüzde 99,9 oranına kadar ulaşıyor. Bu sizin ne kadar düzenli kullanım yaptığınız ile orantılı olarak değişiyor olacak. Dolayısı ile doğum kontrol hapı kullanmak disiplin ve devamlılık ister. Eğer sürekli olarak bir cinsel hayatınız var ise ve doğum kontrol yöntemi arıyorsanız bu anlamda doğum kontrol hapları doğru tercih olacaktır ama sorumluluğunuzu bilmeli ve hap kullanımını almayı unutmamalısınız.

Eğer daha önce hiç doğum kontrol hapı almadı iseniz hasta olduğunuz andan sonra başlayabilirsiniz.  Sizler düzenli kullandıkça sizi koruma oranı yükseliyor olacak.

Qlairista içmeyi unuttum hamile kalır mıyım?

Qlairista içmeyi unuttum diyorsanız bu sorunun en can alıcı kısmı ne kadarlık bir süre unuttuğunuz olacaktır. Örneğin her gün aynı saate alıyorsanız ve birkaç saati geçtiyseniz herhangi bir sorun olmayacaktır. Almanız gereken saatten sonra henüz 12 saat geçmişse şüphe duymadan hemen alıp kullanabilirsiniz. Eğer 12 saatten daha uzun bir süredir kullanmayı unuttu iseniz yine hemen alıp kullanmalı ama koruma oranının bir tık düştüğünü unutmamalısınız. Eper Qlarista doğum kontrol hapını aylardır kullanıyorsanız yani en az 3 aydır kullanıyorsanız çok ender olarak unutacağınız haplarınız sorun olmasa da sizler yine de her zaman tedbiri elden bırakmadan düzenli olarak kullanmaya devam etmelisiniz.

Hamileyim Qlairista içtim ne olur?

Eğer hamile olduğunuzu biliyorsanız ya da şüpheleniyorsanız derhal ilacı kesiniz ve bir doktora ulaşınız. Eğer ilacı kullandıktan sonra hamile olduğunuzu öğrendi iseniz doktorunuza başvuru yaparak bu konuda bilgilendirmeniz önemli olacaktır.

Qlairista doğum kontrol hapını kimler kullanabilir?

Qlairista doğum kontrol hapını regl olmaya başlamış ve cinsel ilişkiye girdiği halde hamile kalmak istemeyen herkes uzun süreli olarak doğum kontrol yöntemi adına kullanabilir. İleri yaş grubu için bir yaş sınırlaması yoktur. Yumurtlamanız devam edene kadar kullanabilirsiniz.

Bunların dışında ciddi bir sağlık probleminiz yok ise kullanabilirsiniz. Geçmiş olan hastalıklarınızı da göz önünde bulundurunuz ve doktorunuzu bilgilendiriniz.

Qlarista emzirenler kullanabilir mi?

Qlarista emzirenler tarafından maalesef kullanılamıyor. Eğer hali hazırda bebek emziriyorsanız daha farklı yöntemler ile korunmanızı öneririz. Bu konuda doktorunuz da sizlere yardımcı oluyor olacaktır.

Qlairista yan etkileri

Qlarista doğum kontrol hapının da birçok diğer doğum kontrol hapları gibi benzer yan etkileri bulunmaktadır. Yapılan analizlerde 10 kişiden birinde

Kilo alma

Memelerde ağrı

Akne

Karın ağrıları ve

Baş ağrıları görünmektedir. Sizler de bu şikâyetleri çok sık yaşıyorsanız doktorunuza danışabilir ve gerekirse ilacı değiştirebilirsiniz.

Qlairista kullanıcı yorumları

Qlarista kullanıcı yorumları herkesin bünyesine göre değişmektedir. Kimileri kilo yaptığını belirtilen kimi kilo yapmadığına değinmiş. Qlarista kullanıcı yorumlarına sizler de kendi fikirlerinizi bırakın ve sizde sonra gelecek ve aklında Qlarista hapı ile şüphesi olacakları aydınlatma imkanını elde etmiş oluverin.

Qlairista Ne Kadar

10.08.2017 Tarihli ilacın fiyatı 38,58 TL dır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*