Sivilce İzi İçin Kremler

Sivilce, ciltteki gözeneklerin tıkanması sonucu ortaya çıkan yağ bezecikleridir. Sivilcenin tıptaki diğer adı akne olarak bilinmektedir.  Genellikle ergenlik döneminde çok sık rastlanır. Doğru beslenme ve tedavi yöntemiyle giderilmesi mümkündür. Sivilce sıkılmaması zamanla geçmesi sağlanmalıdır. Sıkılan sivilce cilde iz yapar ve cilde yayılarak çoğalabilir.

Stres, yoğun tempoda çalışma,beslenme düzensizlikleri sivilcelerin oluşma nedenleridir. Yağ oranı fazla olan yiyecekler(çekirdek, cips) sivilce çıkmasına ve bu sebepten dolayı oluşan sivilcelerin artmasını sağlar.

Yağlı bir cilde sahip olan kişilerin yüzlerindeki sivilceler uygun bir tedavi yöntemiyle doktor kontrolünde yok edilebilir.  Çok şiddetli olan sivilcelerin iz bırakma ihtimali yüksektir. Bu izler sivilce patladıktan sonra etrafa yayılan sıvıdan kaynaklanmaktadır. Hergün cilt temizliği yaparak cildimizin nefes almasını sağlayarak ciltte sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Sivilce Tedavi Süreci

Akne tedavisi 4-6 ay kadar bir süre içinde tamamlanır.  Bir cilt doktoruna gittiğinizde doktor sizin için gerekli tedavi sürecini başlatır ve belirli aralıklarla kontrol eşliğinde tedaviyi sağlar. Tedavinizden olumlu sonuç almak için iyi bir doktora gitmeniz gerekmektedir.

Tedavi sürecinde uygulanacak yöntemler

  • Hergün sabah ve akşam olmak üzere cilt temizliğine dikkat edin.
  • Cilt tipinizi öğrenerek ona göre kremler kullanın. Yanlış kullanılan kremler ciltte tahriş yanmaya neden olabilir.
  • Tedavi sürecinde doktorunuzun verdiği ilaçlarıçok dikkatli bir şekilde aksatmadan kullanın. İlaçlar doktorun verdiği doz kadar tü

En Etkili Sivilce Kremleri

Bu kremleri eczaneden almadan önce mutlaka bir doktora görünün. Cilt tipine göre kullanılması daha iyi olacaktır.   Aldığınız kremler istediğiniz etkiyi göstermez aynı zamanda yüzünüze zararlı gelebilir.

  • Benzamycin: Yüzü yağlı kişilerin  sivilcelerini yok etmekte kullandıkları bir kremdir. Bu kremi yüzünüze sürdükten sonra güneşe çıkmamayaözen gö Kremin kullanım süresi 3 aydır ve 3 aydan fazla kullanılamaz. Kremin giysilerinize temas etmemesini sağlayın , giysilerinizi beyazlatabilir.
  • Imex: Imexfondotene benzeyen bir kremdir.  Kullanan kişiler oldukça etkili bir krem olduğundan bahsetmektedir. Bu ilaç geceleri yatmadan önce sürü Birkaç hafta kullandığınızda yüzünüzdeki etkiyi görebilirsiniz. Yüzdeki sivilcelerle beraber siyah noktaları da yok eder.
  • Cleocin T: Bu kremi yüzünüze sürdükten sonra güneşe çıkmayın. Kremi hafif dokunuşlarla ve daire şeklinde yüzünüze basaj yaparak uygulayın. Aşırı dozda kullanmayın. Cildinizi temizleyin ve günde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Yüzünüzde oluşan küçük sivilcelere etki eden bu krem büyül sivilceler için hiçbir etki gö
  • Nadixa: Doktorlar tarafından en çok  tavsiye edilen kremdir. İlk önce deri altındaki bütün sivilceleri yüzeyeçıkarır, ardından kurutarak tekrar sivilce oluşumunu engeller. Önce sivilceleriniz artmış gibi görünebilir ama bu durum sizi korkutmasın. Kremi doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın. Kremi kullanırken güneş içine çıkmaktankaçının.
  • Skinoren: Doktorlar tarafından benzamycin ile birlikte verilen bir kremdir. Kremi kullanan kişiler kaşıntı yaptığını söylemektedir ancak bu kişiden kişiye göre değişim gö
  • Acnelse: Bu kremde Nedixa Krem gibi ilk önce sivilceleri yüzeyeçıkarır ve 1-2 hafta sonra yok eder. İlacın fiyatı hem ucuz hemde etkili bir krem olduğu için tercih edilme oranı oldukça yü Acnelse sadece sivilceleri yok etmez aynı zamanda cildi yeniler ve cildin parlak bir görünüme kavuşmasında etkili olur. Kremin dozunu aşmamaya çalışın. Diğer ilaçlara göre sivilceleri daha kısa zamanda yok etme özelliği de bulundurmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*