Sürekli Uykum Var

Uykusuzluk son dönemlerde daha çok karşılaşılan bir sorun haline geldi. Aşırı dengesiz beslenme, sağlıksız yaşam ve teknolojinin hayatımızda ki etkin rolü uyku sürelerinin de dengesizleşmesine neden oldu. Peki ama sürekli uykusu gelenler ne yapmalı?

Sürekli Uyku Hali

Öncelikle uyuduğunuz saatleri ve uyku düzenine dikkat etmeniz son derece önemlidir. Sizin ortadan kaldırabileceğiniz bir konu bulunuyorsa ona dikkat edip düzeltebilirsiniz. Örneğin aşırı sıcaktan etkileniyorsa yatmadan önce odanızı havalandırarak serin bir ortam oluşturabilirsiniz. Geceleri çok tuvalete kalkıyorsanız uyumadan önce sıvı alımını kesebiliriz. Farklı durumlar ortaya çıktığında da uyku sorunu baş gösterebilir. Bunun için uyku hijyeninize dikkat etmeli ve bir doktora başvurmalısınız.

Uykusuzluk Bir Hastalık mıdır

Tüm canlıların olduğu gibi insanların da bir biyolojik saati bulunmaktadır. Bu saat içerisinde uykunuza dikkat etmeniz rahat bir uyku için ön plana çıkar. Düzenli uyumak dışında hep aynı saatlerde uyumak, yatmadan önce yediklerinize dikkat edilmesi gibi koşullarda uyku kalitenizi doğrudan etkileyecektir. Uyku konusunda ortaya çıkan bir diğer önemli konu başlığı da zaman içerisinde değişen bir grafik çizmesidir.

Tabi ki bu yazımızın temel amacı gün içerisinde sizi etkisi altına alan uykusuzluk rahatsızlığıdır. Gün içerisinde devamlı olarak yorgun hissediyorsanız uyku sorunlarınızın temeline inmek gerekir. En sık görülen rahatsızlık olarak düzenli uyku bozukluğu ilk sırada yer alır. Gün içerisinde yenilen yemekler, geceleri uykunun çok bölünmesi gibi konu başlıkları da uyku kalitesini düşürür bunun için neden uykusuzluk çektiğinizi iyi gözlemlemenizi tavsiye ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*