Umca Faydaları, Nasıl Kullanılır ?

Umca Damla ve Şurup ; reinforme/sidoid sardunya köklerinden çıkan öz içermekte. Vatanı ise Güney Afrika olan bitki, oralarda uzun bir süredir geleneksel tıp uygulamalarının parçası olarak kullanılmaktadır. Umca özü ile yapılan araştırmalar sonucunda, söz konusu maddenin bronşit, sinüzit, anjin ve rinofarenjit olgularında etkili olduğunu ortaya çıkarmaktadır.

Umca Damla

Bu araştırmalara göre de Umca özü, antiviral özelliklere de sahip. Stafilokok ve streptokoklar üzerine antibakteriyel etkisi olduğu da gözlenmiştir. Bunun dışında ise, organizmanın bağışıklık sistemini de güçlendirdiği ve balgam söktürücü etkiye de sahip olduğu söylenmiştir. Bu nedenle de Umca, akut ve kronik enfeksiyonların özellikle ise üst solunum yolları enfeksiyonları ayrıca kulak-burun-boğaz enfeksiyonlarının tedavisi için de uygundur. Umca damla ve şurup öksürük, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik-yorgunluk gibi sorunlarda hızlı iyileşme sağlanabilmektedir.

Umca içeriği

Etken maddesi Pelargonium Sidoides sardunya köklerinden çıkarılan bir özdür. Bunun yanında ise eser miktarda etanol içerir. Bu sağlıklı alkol sınıfında yiyeceklerin fermente olması ile de açığa çıkan bir alkol türüdür. Tüketmek haram değildir. Ayrıca hayvansal ve bitkisel yağlarda doğal bulunan başka bir şey daha içeriyor o da gliserol. Doktorlar tarafından 2 yaş altı çocuklara bazen önerilmiyor. Ama içinde 1-5 yaş arası çocuklar için günde 3 sefer 10 damla olarak kullanımı uygundur yazmaktadır. Umca damla içeriği maddelere alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır. Bunun yanında da kan pıhtılaşması sorunu olanlar da dikkat etmelidir. Ağır karaciğer hastası ve böbrek hastalarında da kullanılmamaktadır.

Umca Faydaları

Umca Damla, genelde enfeksiyon durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Özellikle farenjit, soğuk algınlığı, kronik enfeksiyonlar, kulak, burun, boğaz ve akut rahatsızlıklara uygulanmaktadır. 20, 40 ve 50 mg olarak piyasaya sunulmaktadır.

Nasıl Kullanılır

  • Yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar için günde 3 defa 30 damla,
  • 6-12 yaş arası çocuklarda da günde 3 defa 20 damla ve 1-5 yaş arası çocuklarda ise günde 3 defa 10 damla şeklinde kullanılmalıdır.
  • Damlalar, yemeklerden 30 dakika önce biraz sıvı ile birlikte içilmelidir.
  • Umca şişesi açıldıktan sonra oda ısısında muhafaza edildiğinde 3 ay boyunca kullanılabilmektedir.

Umca Damla, Şurup ve Tablet Fiyatları

Umca damla 20 Ml Fiyatı 35 TL
Umca damla 50 Ml fiyatı 59 TL
Umca tablet fiyatı 37 TL
Umca şurup fiyatı 42 TL

Yukarıda ki fiyatlar aralık 2017 güncel fiyatlarıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*