Vücut Çatlaklarını Geçirmek İçin Yapılacaklar

Vücuttaki çatlaklar, hızlı kilo alıp verme durumlarında, ergenlik çağında gençlerin hızlı bir şekilde vücutlarının büyümesinden ötürü, kuru ciltlere sahip olan bireylerde daha fazla rastlanır. Omuzda, kalça kısmında, göğüslerde ve üst bacak bölgesinde sıkça rastlanır. Özellikle bu bölgelerde görülmesinin nedeni ise diğer bölgelere nazaran çok daha hızlı bir şekilde ve ani olarak büyümesidir.

Ergenlik döneminde yaşanan vücut çatlakları için, duştan sonra bebek yağı yardımı ile vücudu nemlendirerek tedavi gerçekleştirilebilir. Ayrıca bebek yağı haricinde vücut losyonu ya da kremleri de faydalı olur. Böylece cilt dokusunun bozulmasının önüne geçilerek sağlıklı gelişim tamamlanabilir.

Gebelik durumunda yaşanmakta olan cilt sorunlarında, özellikle kalça ve karın kısmında çatlaklar meydana gelir. Bunun asıl nedeni ise üçüncü aydan itibaren bebeğin daha hızlı bir şekilde büyüme göstererek göbekte çatlaklar yaşatmasıdır. Böylece cilt daha gergin hale gelir ve çatlaklar oluşturur. Ergenlik dönemindeki tedavi gibi, yukarıda belirttiğimiz yağlar ile bu çatlakların önüne geçilebilir. Cilt için zarar barındırmayan nemlendirme çeşitleri ile cilt, olası bir çatlağın öne geçerek hem doğum öncesi hem de doğum sonrasındaki kötü görüntüye sebep olan çatlak görüntülerinden sizi kurtarır.

Kalçadaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

Kalçadaki çatlaklar, genel olarak en çok karşılaşılan bölgeler arasındadır. Ani kilo değişimleri haricinde, değişkenlik gösteren hormon seviyeleri de çatlaklara neden olabilir. Kalçada yer alan çatlaklar için aşağıda cilt çatlaklarına bitkisel yağlar önerisindeki besinleri kullanmanızı öneririz.

Beyaz ve Mor Çatlaklar Nasıl Geçer?

Beyaz çatlaklar, mor çatlaklara göre daha geç iyileşen çatlak türleridir. Bunun asıl sebebi ise çatlaklar, oluştuktan sonra renkleri sedef beyazı bir hal alır. Bu beyaz renkteki çatlaklarda ise , yeni oluşmuş çatlak türlerine göre tedavisi yeni oluşum göstermiş olanlara göre daha geç iyileşir. Beyaz renkteki derin çatlaklar için medikal alanda Biodermogenesi diğeri ise İcon lazer adı verilen tedavi metotları ile yok edilebilir. Mor çatlaklar daha kolay iyileşme göstereceğinden aşağıdaki bitkisel yağlar kullanılabilir.

Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Yağlar

Herhangi bir sebepten ötürü cildinizde çatlaklar oluştu fakat sizin nemlendirme gibi bir olaydan haberiniz olmadı. Ancak bu durumda yapacağınız tek şey aşağıda sizin için listeleyeceğimiz bakım kürünü denemek. Böylece ince bölgedeki çatlaklar büyük ölçüde kaybolurken, daha büyük çatlakların görüntüsü de azalacaktır. Cilt çatlakları kürü için gerekli malzemelere baktığımızda;

E Vitamini Yağı

Genel olarak kapsül biçiminde paket edilen yağ, cilt için oldukça faydalıdır. Çünkü cildin ihtiyaç duyduğu e vitamini ihtiyacını bilmeyen yoktur.  Siz de e vitamini yağı kullanarak masaj biçiminde çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Hint Yağı

Yoğun bir kıvamı ile her derde deva olan hint yağı, cilt çatlakları içinde kullanılır ve oldukça faydalıdır.

Kakao Yağı

Oldukça iyi bir doğal nemlendirici olan kakao yağı, cildinize günde iki defa masaj uygulaması ile yaparak çatlaklarda gözle görülür bir azalma yaşayabilirsiniz.

Cilt Çatlaklarına Kesin Çözüm, Tedavileri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz yağlar ile masaj uygulamak, cilt çatlak rengini dengeye sokar ve görünümü en az düzeye indirir. Ancak çok daha büyük ve derin çatlaklar elde etmeniz için medikal yöntemleri tercih etmenizi önerebiliriz. Medikal yöntemlerde ilk olarak hormon testi uygulanıyor ve size en uygun yöntem ile lazer tedavisine başlamış oluyorsunuz. Çok fazla derinlik içermeyen cilt çatlaklarında dört ila altı seans arasında tedaviler sonuç verirken, derin çatlaklarda seans sayıları da artık gösterebiliyor. Seans ücretlerine bakıldığında ortalama 150 ila 250 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*